Ersan Petekkaya

Genel Sanat Yönetmeni

Aslen Diyarbakır’ lı olup, 4 Ocak 1963 yılında Elazığ doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Elazığ’ da tamamladıktan sonra, üniversite yaşamını Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Keman Ana Dalında-1986 yılında tamamlamıştır.

 

İŞ YAŞAMI VE DENEYİMLERİ

Mezun olduktan sonra tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde 10 yıl süresince, şirket ortağı ve genel müdür olarak görev yapmıştır.

Müziğe olan sevgisi ve ilgisi ile geçen 10 yıldan sonra hayvancılık sektöründeki çalışmalarını noktalayarak 1996 yılında kurmuş olduğu Sanat Merkezi ile müziğin eğitim yönünde çalışmalarına başlamıştır. Ağırlıklı olarak özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklarımızın müzik eğitimi ile ilgilenmekte, onları sanat liselerine yerleştirme hedefiyle eğitimlerini sürdürmelerini amaçlamaktadır. Halen müzik eğitimi ve farklı dallarda ki sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.

Müzik eğitiminin yanı sıra yapmış olduğu besteler TRT’ de yayımlanan birçok belgesele ses olmuştur ve halen bu alandaki çalışmaları da devam etmektedir.

 

Profesyonel iş yaşamının yanı sıra sivil toplum çalışmalarının gücüne olan inancıyla Türkiye’ nin önemli STK’ larında yöneticilik yapmıştır.

 

  • 2010 – 2014 Türkiye Müzik Eğitimcileri Derneği YK üyesi ve Kültür Sanat Kurulu Başkanı,
  • 2014 – 2016 Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreter Yardımcı ve Kültür Sanat Kurulu Başkanı,
  • 2018 –2021 Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri,
  • Düşün Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni,
  • ADD TV Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
  • ARTANKARA Çağdaş Sanatlar Fuarı çalışma kurulu üyesi,
  • CHP Genel Merkezi, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yüksel Taşkın’ ın koordinasyonunda kurulan Genel Merkez Engelli Çalışmaları Yürütme Kurulu Üyesi olarak bu alanda da uzun süredir katkı sunmaktadır.
  • 2019 yılı Ağustos ayından itibaren çalışmalarına başlayan Ankara Kent Konseyi’ nin Genel Kurul Üyesi, 1 Aralık 2019 tarihinde yapılan Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 1. Olağan genel kurulu ve 2, Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimler sonucunda 4 yıldır Engelli Meclisi Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi Ankara’ da faaliyet gösteren farklı engel gruplarını temsil eden 204 dernek, vakıf ve platformla projeler üretip bu çalışmaları ilgili kamu kurumlarıyla paylaşarak engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran ve onları sosyal hayatın içine alan çalışmaları hayata geçirmeye çalışmaktadır. Son olarak yapmış olduğumuz araştırmalara göre Ankara’ da (± % 10 ) 600 bin engelli vatandaşımız bulunmaktadır. 

Yaklaşık 20 yıldır sosyal sorumluluk düşüncesiyle Otizmli çocuklar ve farklı engel guruplarındaki çocukların sanat eğitimiyle ilgilenirken,  eğitim alanında faaliyet gösteren Özel TARHAN KOLEJİ’ nde Sanat Danışmanı olarak genç meslektaşlarının eğitim plan ve programlarını yaparak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin sanat eğitimine de katkı sunmaya devam etmektedir.