Hülya Demet TATLI

Fotoğraf Sanatçısı

2019 yılında ENFOD – Engelsiz Fotoğraf Derneği’nde Temel Fotoğrafçılık Atölyesi’ne katılarak aktif fotoğrafçılık hayatına başlamıştır. Bu tarihte ENFOD’da açılan pek çok atölyeye katılmıştır. Bunlardan Çoklu Pozlama (Multiple Exposure) atölyesinde eğitmen Nilgün ŞAHİN ile çalışmış ve fotoğrafçılık seçimini bu yönde yapmıştır. Halen Nilgün ŞAHİN ile Çoklu Pozlama çalışmalarına devam etmektedir.
İlk kez 2020 yılında ENFOD’da açılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sergisinde bir fotoğrafı sergilenmiştir. Tüm dünyayı saran pandemi döneminde atölye çalışmalarına ara vermiş, 2021 yılında ENFOD bünyesinde yeniden atölye çalışmalarına başlamış ve bugüne kadar ENFOD atölyeler kapsamında açılan pek çok sergiye katılmıştır.
Değerli eğitimci Nilgün ŞAHİN’den afiş tasarımı konusunda da dersler almıştır. Önemli gün ve haftalarda ENFOD için afiş tasarımı yapmaktadır.
2016 yılında Eskişehir Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olan Hülya Demet TATLI, halen Eskişehir Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde eğitimine devam etmektedir.
Çoklu Pozlama (Multiple Exposure): İki veya daha fazla fotoğraf karesinin tek bir kare içerisinde birleştirilmesidir.
Hülya Demet TATLI, who was born in Ankara, started her active photography life in 2019 by participating in the Basic Photography Workshop of ENFOD – Accessible Photography Association. She participated in many workshops opened in ENFOD on this date. Among them, she worked with trainer Nilgün ŞAHİN in the Multiple Exposure workshop and chose photography in this direction. She still continues her Multiple Exposure studies with Nilgün ŞAHİN.
A photograph of her was exhibited at the 8 March International Women’s Day exhibition opened at ENFOD for the first time in 2020. During the pandemic period that surrounded the whole world, she suspended her workshops, started working again within ENFOD in 2021, and has participated in many exhibitions opened within the scope of ENFOD workshops until today.

She also took lessons on poster design from esteemed educator Nilgün ŞAHİN. She designs posters for ENFOD on important days and weeks.
Hülya Demet TATLI, who graduated from Eskişehir University Open Education Faculty Photography and Cameraman Department with honors in 2016, still continues her education in Eskişehir University Open Education Faculty Web Design and Coding Department this year.

Multiple Exposure: It means combining two or more photo frames into a single frame.