Musa Göçmen

Besteci, Orkestra Şefi

Daha çocukluk yaşlarında girdiği Mızıka Okulunda müzik eğitimine başladı. 14 yaşında seslendirilen ilk eserinin ardından sayısız eser yazdı. Büyük ölçekli senfonik eserler besteledi, operalar yazdı, özel senfonik projelere imza attı.

Mevlana’nın 800. yılı için yazdığı “Senfonik Sema”yı defalarca seyirci ile buluşturdu. Avrupa’nın en önemli Rock Festivallerinden olan “Masters of Rock” festivalinin açılışını yaptı. Bu konser canlı olarak kaydedildi DVD’si tüm dünyada satışa sunuldu. “Göçmen Senfonik” projesi kapsamında Avrupa ve Asya’da konserler verdi.
Yurtiçi ve yurtdışında 5 solo albüm yaptı. Son olarak eserlerini “Göçmen Koleksiyon” isimli albümünde topladı. Birçok belgesel, film, dizi, tiyatro, reklam ve televizyon müziği besteledi. Solo basgitar virtüözü Magnus Rosen ile solo bas ve koro için çalışmalar gerçekleştirdi, 2011-2012 yılı konser ve turne planlamaları yaptı. 2011 Japonya depremi için tüm dünya sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirilen SHINE isimli şarkı için ülkemizden davet alan tek sanatçı oldu. Eserin orkestrasyonlarını yaptı ve şefliğini üstlendi.

Albümün tüm geliri Japonya’daki deprem ve tsunami felaketzedelerine yardım amacıyla bağışlandı.

Çoksesli Gösteri isimli projesi ile çoksesli müziği çocuklarla eğlenceli ve eğitici bir yapıda buluşturdu. Gerçekleştirdiği her gösteri kapalı gişe oynadı. TRT’nin gerçekleştirdiği “ZÜMRÜD-Ü ANKA – Bir Medeniyet Müzikalinin” orkestrasyonlarını yaptı ve şefliğini üstlendi.

GÖÇMEN halen çalışmalarını kendi senfonik orkestrası ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

CD KAYDI VE ALBÜMLERİ:

Minyatürler KALAN MÜZİK

Göçmen ” The End ” DOĞAN MUSIC COMPANY

Laila Orient DOĞAN MUSIC COMPANY

Göçmen ” Synthetic Age ”  DOĞAN MUSIC COMPANY

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası IKSEV Eczacıbaşı

Sessiz Şarkı – Saatchi Müzik 2009

Koleksiyon – NB Yapım 2010

 

YURTDIŞINDA SAHNE ALDIĞI ÜLKELER:

 

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya, Arjantin, Romanya, İsrail, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ (Montenegro), Çek Cumhuriyeti , Arnavutluk, Polonya, Fransa, Mısır, Almanya, Hollanda, Moldova, Kırgızistan

 

TÜRKİYE’DE ESERLERİNİ SESLENDİREN ORKESTRALAR:

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Ankara Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Filarmoni Orkestrası, İTÜ Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 9 Eylül Üniversitesi Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi