Ömer Yılmaz

İletişim Uzmanı

13 Mayıs 1976’da Ankara doğumluyum. Babamın mesleği dolayısıyla ilkokulu çeşitli illerde okuduktan sonra, ortaokul ve liseyi Malatya’da bitirdim. Üniversite maceramı da Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü Grafik Anasanat Dalı’nda tamamladım.

 

İş Yaşamı ve Deneyim:

Emekli olan babam bir tabela dükkanı açtı. İlk iş deneyimimi okul devam ederken kendisinin yanında tecrübe ettim. Sonrasında okul devam ederken bir kaç reklam ajansında önce stajyer sonra da tasarımcı olarak çalıştım. Ankara da büyük küçük bir çok reklam ajansında kısa çalışma tecrübelerinden sonra bir kaç da kendi reklam ajansım denemesi oldu. Nihayetinde bir kaç arkadaşımla beraber 2002 yılında kurduğumuz Cenin Project New Media Design’da çalışmaya devam ettim. Bu şirkette önce ajans başkanı sıfatıyla sonra da Kreatif Direktör olarak 2020 yılına kadar çalıştım. Bu süre zarfında Cumhurbaşkanlığı’dan Başbakanlık’a Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Türk Telekom’a kadar neredeyse bütün kurumlar ve bakanlıklarla Türkiye’nin hemen her şehrinde Tanıtım Projeleri ve Organizasyonlar yaptım. Yine aynı süreçte 15’den fazla markanın ortaya çıkmasında ve 200’den fazla şirketin marka yönetimi süreçlerinde İletişim Stratejisi oluşturulması uygulamalarının yapılmasında Kreatif Direktör olarak rol aldım.

2015 yılı itibariyle kahve sektöründe de çalışmaya başladım. “Roast’n Berry” markasını isimden başlayarak, kumsal kimlik tasarımını, marka konumlandırması ve stratejısının oluşturulması, ambalaj tasarımları ve mekan tasarımını yaptım ve uyguladım. 2020 yılına kadar da işetmesini yürüttüm.

2010 yılından başlayarak boş zamanlarımda arkadaşlarıma ait olan heykel atölyesinde çeşitli endüstriyel tasarımlar- üretimleri ve heykel yapmaya devam etmekteyim.

Halen yine kendi oluşturduğum kafe markası “Nous’n Soul” kafede işletmecilik yaparken aynı zamanda çeşitli firmalara ve projelere “İletişim Danışmanı” ve “Tasarımcı” olarak destek sağlamaktayım.