Vista Korosu

Koro

Vista Korosu, 2019 yılı Eylül ayında, Şefimiz İnci TIĞLI AYAĞ tarafından kurulmuştur. Koromuz Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda hem Türk müziğinin sevilen şarkılarını, türkülerini çok sesli formda icra etmeyi, hem de dünya halk müziklerinin özgün bestelerini kendi bakış açısıyla yorumlamayı hedefleyen, birlikte şarkı söylemenin mutluluğuna varabilmek için çok sesli müziğe gönül vermiş amatör koristlerden oluşmaktadır.

Müziği yorumlarken bir nota ele aldığımızda deşifre etmeye, ilk okuma “prima vista“, ilk bakış deniyor. İlk bakış; bakmak, düşünmek ve hayal etmek… Bu nedenle, amatör ancak hevesli müzikseverlerin hayallerini gerçekleştirebilmesi için kurduğumuz topluluğumuza Vista adını verdik. Müzikal duyuş ve duyduğu sesi verme yeteneği olan, geniş ses yelpazesindeki tüm dostlarımıza kapımızı açıyoruz.

Koromuz pandemi sonrası provalarını 2022 Mayıs ayı itibariyle SCA Vakfı çatısı altında sürdürmektedir. Koromuzun piyanistliğini 2022 Ekim ayı itibariyle Hande Lüleci yapmaktadır.

İlk konserini NHKM’nde veren Vista Müzik Topluluğu, 10 Aralık 2022’de Yeni Yıl Konseri’ni Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı’nda, son konserini 17.06.2023 tarihinde Sevda Cenap And Vakfı’nda yapmıştır.